کیت تست اعتیاد شیشه باعث زایمان زودرس خانم میانسالی شد

لوله های آزمایش برای گرم کردن مایعات و همچنین استفاده جهت کیت تست اعتیاد شیشه عالی هستند، اما زمانی که می خواهید مقداری مایع را در یک لوله آزمایش استاندارد برای مدتی بجوشانید، مشکلی وجود دارد.

هنگامی که مایعی در چنین محفظه کوچکی می جوشد، سطح کافی برای خروج گاز را ندارد و یکی از دلایل کج شدن لوله های آزمایش در هنگام گرم کردن مایعات می شود.

بنابراین، هنگامی که به شدت می جوشد، مایع ممکن است از لوله منفجر شود و حوادث وحشتناکی ایجاد کند و در نتیجه سوختگی بسیار دردناک و آسیب زا ایجاد کند، اسید جوش شوخی نیست.

لوله آزمایش

دقیقاً به همین دلیل، یک لوله آزمایش با اندازه بزرگتر که حدود 50٪ بزرگتر از لوله های آزمایش معمولی ، در آزمایشگاه های شیمی به صراحت برای جوشاندن مواد برای مدتی استفاده می شود.

این «لوله‌های جوش» دیواره‌های ضخیم‌تری دارند و ساختار محکم‌تری دارند و همچنین بزرگ‌تر نیز هستند، اما در غیر این صورت، بیشتر شبیه لوله‌های آزمایشگاهی معمولی هستند.

فرض کنید به مقدار کمی پودر جامد نیاز دارید که می‌خواهید مستقیماً برای مدت زمان مناسبی در دمای بالا گرم شود، لوله های آزمایش شیشه ای معمولی آن را در اینجا برش نمی دهند زیرا می توانند ذوب شوند.

برای این منظور از یک لوله آزمایش مخصوص ساخته شده به نام لوله احتراق استفاده می شود، آنها از شیشه بوروسیلیکات سفت و ضخیم ساخته شده اند که در آن دماها نرم نمی شوند.

اما لوله های جرقه زنی اغلب دارای بقایای ذوب شده در قسمت پایین و اطراف آن هستند که خراش دادن با استفاده از آن بسیار سخت است. همچنین، آنها بسیار کوچک هستند و کاملا شکننده هستند.

اگرچه معمول نیست، انواع دیگری از لوله های آزمایش برای کارهای بسیار خاص استفاده می شود. یک لوله آزمایش مدرج وجود دارد که برای اندازه گیری مقادیر کمی مایعات در حین عمل استفاده می شود.

همچنین لوله های مخروطی شکل مخصوصی وجود دارد که برای نصب بر روی سانتریفیوژها مناسب هستند. یک لوله قند خون “Folin-Wu” با شکل بسیار عجیب وجود دارد.

برخی از لوله های آزمایش از بیرون با کهربا پوشانده شده اند تا مواد حساس به نور را کنترل کنند، برخی از لوله های آزمایش آنقدر ریز هستند که می توانند فقط 2-3 قطره مایع (1 میلی لیتر) را در خود جای دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.